Kategorie

Rewelacyjne smycze do CB Radio!!!

Za pomocą smyczy do CB radia możesz w sposób wygodniejszy, a przede wszystkim bezpieczniejszy korzystać z mikrofonu CB. Smycz powoduje, że mikrofon jest ciągle w zasięgu naszej ręki i zawsze w tym samym miejscu. Dzięki temu możemy prowadzać auto, nie rozpraszając naszej uwagi na poszukiwania mikrofonu, a następnie na szukanie miejsca żeby go odłożyć. Stosując smycz pozbywamy się także problemów związanych z przewodem pomiędzy mikrofonem, a radiem CB. Istnieje możliwość regulacji smyczy, dzięki czemu można dostosować długość odwieszania mikrofonu do naszych indywidualnych potrzeb. Smycz jest bardzo prosta w użyciu: wystarczy chwycić mikrofon, a następnie po skończeniu rozmowy po prostu puścić- sam wróci na swoje miejsce.

W ofercie są dwa rodzaje smyczy różniące się siłą naciągu i długością linki. "Lżejsza" wersja charakteryzuje się siłą 9 uncji i linką 28 calową (ten model jest preferowany przez ponad 70% wszystkich użytkowników CB. "Cięższa" wersja ma siłę 12 uncji i długość 42 cale.

                                                RT4-4112                            RT3-4112

      

Istnieją również dwa rodzaje systemu montażu do "słonecznika". Jeden jest łatwo rozłączalny (poniżej pierwszy od lewej), drugi można nazwać "na stałe" (drugi od lewj).

Ponieważ w ofercie są dwa modele o różnej sile naciągu, odpowiednio są dwa rodzaje systemu wypinania Q/C i Q/C-II.

  

Instrukcja montażu mikrofonu do smyczy jest bardzo prosta. Najpierw musimy umocować uchwyt, tzw. "półokrąg" do słonecznika na podszybiu. Następnie zaczepiamy karabińczyk smyczy do tego "półokręgu" (zdjęcie pierwsze od lewej poniżej). Następnie zaczepiamy na mikrofonie ucho, które znajduje się na końcu elastycznego przewodu smyczy.