Kategorie

Szperacze

W tej kategorii chcielibysmy przedstawić Państwu szperacze. Można tutaj znaleźć produkty o szerokim zastosowaniu jak i bardzo specjalistyczne. Nasze Panthery, Pumy czy Focusy są nie tylko na wyposażeniu Policji, Straży Granicznej, BOR i wielu innych służb mundurowych. Ale mają także zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu lub sportu takich jak np: wodociągi, elektryka, mysliwstwo, turystyka i wiele innych.

PANTHER HiD (czytaj więcej)

PANTHER HID posiada wszystkie funkcje normalnej wersji  PANTHER, ale dodatkowo oferuje zastosowanie najnowszej technologii High Intensity Discharge Xenon. Inaczej niż w zwykłych żarówkach w HID Xenon światło uzyskiwane jest w wyniku powstawania łuku świetlnego w atmosferze gazu zamkniętego w szkle. Taki proces znacznie zwiększa efektywność i siłę światła.

PANTHER (czytaj więcej)

PANTHER jest bardzo trwałym i dającym bardzo mocne światło szperaczem z mozliwością przeszukiwania zarówno na bliskich i dalekich odległościach. Ma zastosowanie profesjonalne dla służb ratowniczych, porządkowych, firm ochroniarskich oraz wojska i policji. Obudowa jest wykonana z wysoko wytrzymałego polietylenu a szybka reflektora jest nietłukąca. To urządzenie może być używane we wszystkich warunkach pogodowych. Istnieją także odmiany z wbudowanymi diodami LED.

Panther MA/BF (czytaj więcej)

Istnieją 2 odmiany szperacza Panther z wbudowanymi kolorowymi diodami LED. Model MA ma wbudowane diody czerwone, zielone oraz bursztynowe z funkcją pulsacyjną i główne źródło światła 50W xenon. Z kolei model BF jest wyposazony w diody czerwone, zielone oraz niebieskie z funkcją pulsacyjną i także 50W xenon. Takie rozwiązania mają zastosowanie na przykład w przypadku awarynych sytuacji w ruchu drogowym.

PUMA (czytaj więcej)

PUMA jest lekkim i mniejszym bratem modelu PANTHER. Posiada podobne właściwości, ale w bardziej kompaktowej obudowie. Ma zastosowanie profesjonalne dla służb ratowniczych, porządkowych, firm ochroniarskich oraz wojska i policji. Obudowa jest wykonana z wysoko wytrzymałego polietylenu a szybka reflektora jest nietłukąca. To urządzenie może być używane we wszystkich warunkach pogodowych.

PUMA MA/BF (czytaj więcej)

PUMA MA/BF są odmianami standardowego modelu. Wersja MA ma wbudowane diody czerwone, zielone oraz bursztynowe z funkcją pulsacyjną i główne źródło światła 30W xenon. Z kolei model BF jest wyposazony w diody czerwone, zielone oraz niebieskie z funkcją pulsacyjną i także 30W xenon.

Focus (czytaj więcej)

Szperacz FOCUS, z wbudowaną funkcją awaryjną, jest idealny do zamocowania na ścianie wentątrz domu, szpitala lub do zainstalowania w samochodzie służb ratowniczych, mundurowych, ochroniarskich i inżynieryjnych. FOCUS posiada funkcję automatycznego włączania w przypadku braku napięcia sieciowego. W zalezności od sytuacji FOCUS może być ładowany w uchwycie ściennym lub bezpośrednio poprzez gniazdo w obudowie. Pozostawienie szperacza w fazie ładowania na dłuższy czas nie może spowodować uszkodzenia baterii.

Endurance (czytaj więcej)

ENDURANCE jest ekonomicznym i kompaktowym szperaczem ładowalnym. Snop światła o zasięgu 400 m pochodzi od kryptonowej żarówki, które pracuje do 6 h na jednym cyklu ładowania. Waga szperacza jest stosunkowo niska ponieważ obudowa jest wykonana z lekkiego i bardzo wytrzymałego polietylenu. Jedną z funkcji jest  sygnalizacja niskiego stanu akumulatora, która wyłącza szperacz autmatycznie po kilku minutach w celu ochrony akumulatora. Produkt ten można wykorzystywać we wszystkich warunkach pogodowych.

Latent-Lite do odczytu odcisków palców i innych śladów (czytaj więcej)

The Latent-Lite is manufactured by Nightsearcher and developed in partnership with the Directorate of Forensic Services of the Metropolitan Police at New Scotland Yard, London. The Latent-Liteis the perfect finger print lamp. With it’s 20W halogen bulb and computer designed reflector it gives the best possible light output for detecting fingerprints, further enhanced by a borosilicate diffused lens.

TRIO (czytaj więcej)

TRiO jest ładowalną lampą przenośną tzw. "szperaczem". Zastosowane jako źródło światła bardzo jasne diody LED pozwalają uzyskać  zasięg do 300 metrów i czas pracy do 13 godzin bez konieczności ładowania. W zestawie specjalny uchwyt z  systemem sygnalizującym brak napięcia w sieci. Tą lampę można pozostawić nawet na dłuższy czas z załączonym ładowaniem, które zostanie automatycznie zakończone w momencie pełnego naładowania w celu ochrony akumulatora.Trio posiada RoHS i CE.

2MCP (czytaj więcej)

Wykorzystując jako źródłoświatła 12V 100W żarówkę halogenową otrzymujemy światło o sile 2 millionów kandeli (2500 lumenów). Ten produkt jest idealny do bardzo wielu zastosowań jako szperacz.  2MCP może być również wykorzystany jako latarka przy zastosowaniu niższego poziomu siły światła (7 godzin pracy).  Ten szperacz może również pracować na bezpośrednim zasilaniu

TRIGGER (czytaj więcej)

Wykorzystując jako źródło światła CREE® XR-E Q5 LED otrzymujemy światło o sile 210 lumenów i bardzo długim zasięgu. Ten produkt jest idealny do bardzo wielu zastosowań jako szperacz. Czas pracy wynosi 2,5 h na 100% mocy i po tym czasie praca jest kontynuowana jeszcze przez 3 h na mocy zredukowanej. Czas ciągły na poziomie zredukowanym wynosi 24 h. Dodatkowo jest jeszcze funkcja stroboskopu. Ten kompaktowy szperacz jest idealnym rozwiązaniem dla tych którzy poszukują kombinacji wysokiej wydajności i długiego czasu pracy.

PANTHER LED (czytaj więcej)

PANTHER LED  jest nową wersją bardzo popularnego szperacza PANTHER służący do przeszukiwania zarówno na bliskich, jak i dalekich odległościach. Jako źródło światła zastosowano 9 diód, które oferują niesamowitą siłę światła rzędu 1500 lumenów i zasiegu 1000 metrów.